• Procedura rekrutacyjna

DLA KTÓRYCH ORGANEM PROWADZĄCYM JEST

GMINA MIEJSKA GÓRKA

NA ROK SZKOLNY 2024/2025

W gminie Miejska Górka po raz kolejny rekrutacja dzieci do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych prowadzona będzie w sposób elektroniczny. Rekrutacja elektroniczna będzie odbywał się z wykorzystaniem aplikacji Nabór do przedszkoli firmy VULCAN. Takie rozwiązanie usprawni cały proces naboru.

Złożenie wniosku o przyjęcie dziecka odbywać się będzie wyłącznie za pomocą aplikacji VULCAN. Dostęp do systemu naborowego (adres strony kandydata):

Podręcznik dla kandydata

Elektroniczny proces rekrutacji pozwoli na:

1. Lepszą organizację – rodzice będą mogli wybrać dla swojego dziecka nawet kilka placówek wychowania przedszkolnego nie blokując sobie wzajemnie miejsc. Wydrukowany wniosek składają tylko do placówki wychowania przedszkolnego pierwszego wyboru.

2. Łatwe do porównania oferty placówek - wszystkie placówki wychowania przedszkolnego opisują swoją ofertę edukacyjną zgodnie z ustalonym standardem, dzięki czemu można je łatwo porównać.

3. Wszystkie informacje o rekrutacji w jednym miejscu – na specjalnej stronie internetowej umieszczone zostaną wszystkie informacje dotyczące procesu naboru. Część danych będzie prezentowana publiczne, Informacje dotyczące konkretnego kandydata będą dostępne po zalogowaniu.

4. Zawsze aktualne dane – rodzice będą mieli stały dostęp do zawsze aktualnych danych o przebiegu rekrutacji.

5. Szybki dostęp do wyników rekrutacji – rodzice po zalogowaniu się na swoje konto będą mieli bezpośredni dostęp do wyników rekrutacji. Dodatkowo w każdej placówce wychowania przedszkolnego wywieszone będą listy dzieci przyjętych.