• Międzynarodowy Dzień Kropki

• 16 września 2022r.  po raz pierwszy w naszej szkole obchodziliśmy „Dzień Kropki”. Jest to popularne święto kreatywności, odwagi, a przede wszystkim zabawy.

Tego dnia uczniowie  klas IV - VIII przyozdobili swoje ubrania własnoręcznie wykonaną kropką, dzięki czemu uniknęli niezapowiedzianej kartkówki czy odpowiedzi ustnej.

Natomiast dzieci z klas I – III  obejrzały krótki film pt. „The Dot” , a następnie wykropkowały farbkami misia. Na zakończenie każda z klas otrzymała symboliczny dyplom uczestnictwa. Prace najmłodszych można oglądać na gazetkach przy klasach.

Ten dzień zdecydowanie należał do udanych, na twarzach wszystkich uczniów można było  zauważyć uśmiech i zadowolenie.

Dziękujemy Wszystkim Uczniom za przyłączenie się do “Międzynarodowego Dnia Kropki”.

Organizatorzy „Dnia Kropki”:  Jóźwik B., Nawrot R.

• Dowozy dzieci

• Dowozy dzieci do szkoły organizowane są w ramach dowozów gminnych. Dzieci muszą posiadać bilet miesięczny.

Dowozy do szkoły na godz. 8.00:

- Oczkowice 7.42

- Woszczkowo 7.45

- Rzyczkowo 7.48

Odwozy ze szkoły (wg planu lekcji) kolejno: 12.40    13.35       14.30

• Zakończenie roku

• Dzisiejszy dzień był bardzo uroczysty i wyjątkowy.

Po raz ostatni w tym roku szkolnym zebraliśmy się na uroczystym apelu z okazji zakończenia.

Klasa ósma zatańczyła poloneza.

Dyrektor szkoły z pomocą wychowawców wręczył dyplomy, świadectwa z paskiem oraz nagrody najzdolniejszym uczniom.

Serdecznie gratulujemy i  życzymy udanych wakacji !!!

• Zakończenie w zerówce

• Zakończenie roku szkolnego w Oddziale Przedszkolnym w Sobiałkowie odbyło się 23 czerwca br. na sali wiejskiej. Dzieci przygotowały występ artystyczny dla zaproszonych gości.

• Podziękowanie

• Serdecznie wszystkim dziękujemy za pomoc i ofiarność w zbiórce zabawek, gier, książeczek, zeszytów, kredek itp. na tworzoną świetlicę dla ukraińskich dzieci w Rawiczu.

• Strażacki konkurs plastyczny

• W tegorocznym Ogólnopolskim Strażackim Konkursie Plastycznym na I etapie eliminacji środowiskowych, wyróżnienie z Oddziału Przedszkolnego otrzymali: Lena (6 lat), Aleksandra (5 lat) i Karol (4 lata)

• Z kulturą mi do twarzy

• Nasza szkoła dołączyła Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Z kulturą mi do twarzy", którego celem jest wprowadzenie uczniów w świat wartości oraz promowanie kultury.

• SZKOŁA DLA SZKOŁY

• W kwietniu br. został przeprowadzony projekt "Szkoła dla Szkoły", organizowany przez Szkołę Podstawową im. Janusza Korczaka w Sierakowie oraz Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Rawiczu. Na jego podstawie zostały przeprowadzone zajęcia w Oddziale Przedszkolnym o wyznaczonym temacie: "Wszyscy jesteśmy równi". Dzieci dowiedziały się co to jest niepełnosprawność i tolerancja oraz w jaki sposób można pomóc w różnych sytuacjach osobom z niepełnosprawnością.

Kochani dziękujemy za Wasze ogromne serduszka i udział w akcji organizowanej z okazji Dnia Dziecka. Zebraliśmy aż 102 KARTKI dla dzieci na oddziałach onkologicznych!!!! Brawa dla wszystkich za mobilizację . Jestem pewna, że Wasze piękne kartki i życzenia dodadzą siły do walki tym małym wojownikom.

• Harmonogram powrotu do nauki stacjonarnej

• Od 17 maja br. uczniowie klas IV-VIII przechodzą na naukę w tzw. systemie hybrydowym. W związku z powyższym ogłasza się:

• od 17-21 maja w szkole pracują kl. 4, 5, 8 (zdalnie kl. 6 i 7)
            • 24 i 28 maja w szkole pracują kl. 6 i 7 (zdalnie kl. 4, 5, 8)
            • od 31 maja br. uczniowie klas 4-8 wracają do nauki stacjonarnej.

Przypominamy, że 25, 26 i 27 maja br. będzie odbywał się egzamin ósmoklasisty. W tym czasie odwołane są zajęcia dla pozostałych uczniów oraz przedszkolaków.

• Nasze kochane przedszkolaki przesyłają wiadomość 😍

• My dzieciaki-przedszkolaki, ze swej twórczości słyniemy - na ogólnopolski konkurs pracę wyślemy. Tuliszkowskie książki lubimy więc się na nie kwapimy (konkurs: Wiosna z księgarnią Tuliszków). Już zgłoszenie jest wysłane, adresy nasze podane: Szkoła Podstawowa w Sobiałkowie, 63-910 Miejska Górka, Sobiałkowo 95

• Udział klasy 3 w ogólnopolskim projekcie: EGGCITING EASTER!"

• Z okazji zbliżających się świąt wielkanocnych, klasa 3 wzięła udział w akcji "Eggciting Easter". Projekt polega na wymianie kartek świątecznych między szkołami z różnych zakątków Polski. Podczas lekcji języka angielski, dzieci przygotowały kartki wielkanocne dla rówieśników z Zespołu Szkół im. Gen. Władysława Sikorskiego w Woli Baranowskiej. Do artystycznych prac dołączyły życzenia w języku angielskim: "Happy Easter to you and your family. God bless you now and always." . Świąteczne kartki zostaną wysłane tradycyjną pocztą i online.

M. Skrzypczak