• WOŚP

• Uczniowie Szkoły Podstawowej w Sobiałkowie aktywnie wspieraja 32 edycję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!!! Nasi uczniowie działający przy Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej oraz członkowie grupy tanecznej w Sobiałkowie udowodnili, że bez wzgledu na wiek można wspomóc wielkie akcje. Od godziny 11.00 nasi uczniowie jako wolontariusze wchodzacy w skład Sztabu Miejska Górka zbierali datki. W części artystycznej grupa taneczna zaprezentowała taniec świąteczny połączony z utworem Cleo "Karmirowe usta", natomiast członkowie MDP Sobiałkowo wspomogli pokaz pierwszej pomocy. Nasi bohaterowie to: Igor, Lena K., Tobiasz, Antek, Piotr, Lena J., Marcelina, Marta, Maksymilian, Małgosia, Ola, Hania, Julia, i Natalia.

• Dzień Babci i Dziadka

• Kto obdarza dzieci wielką miłością, jest dobry i cierpliwy? To BABCIA I DZIADEK!

Z okazji ich święta dzieci z oddziału przedszkolnego w Sobiałkowie, wspierani przez opiekunki i rodziców, przygotowały uroczystość by móc wyrazić swym Babciom i Dziadkom swą wdzięczność za troskę, opiekę, szacunek, zrozumienie i ogromne serce. Przedszkolaki zaprezentowały wiersze, piosenki oraz podarowały  laurki. Po części artystycznej maluchy zaprosiły babcie i dziadków na słodki poczęstunek. Uroczystość była pełna wzruszeń, uśmiechu, radości i dumy.

• Powstanie Wielkopolskie

• 7 grudnia 1918 r. wybuchło Powstanie Wielkopolskie, jedno z zaledwie pięciu zwycięskich polskich powstań.

Z tej okazji odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia. Na poczatku  uroczystości pan dyrektor Krzysztof Jóźwik przemawiając do uczniów zwrócił szczególną uwagę na potrzebę pamięci o powstaniu i powstańcach.  Następnie uczniowie starszych klas wspólnie przypomnieli  fakty historyczne i wydarzenia powstańcze. Zaśpiewano pieśni patriotyczne.

Cześć i chwała Bohaterom!

• Jasełka

• Jasełka odbywające się 6 stycznia to już tradycja naszej szkoły. W przedstawieniu wzięli udział uczniowie starszych klas. Kolejny raz można było zobaczyć, że w naszej szkole nie brakuje talentów aktorskich i muzycznych.

• Uroczyste odsłonięcie pamiątkowej tablicy

• 5 stycznia 2024roku na terenie naszej szkoły miało miejsce uroczyste odsłonięcie  tablicy upamiętniającej fakt, iż w czasie Powstania Wielkopolskiego w budynku Szkoły Podstawowej w Sobiałkowie mieściła się Szkoła Podoficerska 11 Pułku Strzelców Wielkopolskich.

W uroczystości wzięli udział władze gminy, sołtys, radni, dyrektor szkoły oraz uczniowie i nauczyczyciele, rodzice, Ochotnicza Straż Pożarna w Sobiałkowie, przedstawiciele Ośrodka Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej w Miejskiej Gorce, zespół śpiewaczy Włościanie, mieszkańcy wsi.