• Wycieczka

• Uczniowie klas I-III wraz z oddziałem przedszkolnym wyruszyli dziś do Zatoki Przygód w Rydzynie, gdzie skorzystali z wielu atrakcji takich jak małpi gaj ze zjeżdżalnią pontonową, zobaczyli nowe sale fluorescencyjne oraz wzięli udział w warsztatach. Najmłodsi od podstaw tworzyli różnokolorowe masy plastyczne tzw. SLIME, natomiast klasy I-III uczestniczyły w zajeciach magiczno-chemicznych wykonując eksperymenty, łącząc ze sobą substancje o różnych właściwościach. Zajęcia sprawiły dzieciom wiele radości i już nie mogą doczekać się kolejnej przygody.

• Pierwsza pomoc

• Dzisiaj w Oddziale Przedszkolnym odbyły się zajęcia z pierwszej pomocy, które przeprowadzili: Wioletta i Jakub Kupczyk wraz z podopiecznymi z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z Sobiałkowa. Dzieci nie tylko zdobyły cenną wiedzę, ale również miały możliwość wykonywania czynności sprawdzania oddechu u osób nieprzytomnych; ułożenia osób nieprzytomnych w pozycji bocznej ustalonej; wykonywania ucisków klatki piersiowej na fantomach. Przedstawiciele Młodzieżowej Drużyny Pożarniczje na zakończenie zademonstrowali w jaki sposob wykorzystać zdobytą wiedzę i nabyte umiejętności, przedstawili jak wezwać pomoc i wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową (RKO). Mali ratownicy otrzymali tematyczne kolorowanki i rękawiczki w celu pamiętania o własnym bezpieczeństwie podczas ratowania innych.

• Dzień Kropki

• Międzynarodowy Dzień Kropki to święto kreatywności, rozwijania swoich pasji i zainteresowań. Grupa przedszkolna w Sobiałkowie również wykorzystała ten dzień na pobudzenie wyobraźni i spędziła go na wielu zabawach, w których oczywiście hasłem przewodnim była KROPKA.

• Narodowe Czytanie

• W piątek 8 września odbyła się 12 edycja Narodowego Czytania. Tym razem wybrana została lektura "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej. Narodowe Czytanie to polska akcja społeczna propagująca znajomość literatury narodowej, w której fragmenty dzieł odczytywane są publicznie, co miało miejsce w naszej szkole.

• Rozpoczęcie roku szkolnego

• 4 września zabrzmiał pierwszy dzwonek. Tego dnia Pan Dyrektor przywitał wszystkich uczniów po wakacjach i skierował słowa do zgromadzonych uczniów, rodziców i nauczycieli.