• Bal WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

• Dzisiaj w całym przedszkolu panowała iście niebiańska atmosfera, ponieważ przedzkolaczki miały BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. Dzieci przyszły przebrane w przepiękne stroje, były m. in. anioły, zwierzątka boże: wilk, kot tygrys i nietoperz, nie zabrakło również papieża, króla, górnika, drwala, pasterza oraz innych świętych patronów. Było dużo dobrej muzyki, tańców i konkursów, m.in. łowienie ryb, anielskie puzzle, zadania z baloników, niebiańska wełenka czy wyścigi makaronów. Na przedszkolaczki czekała również słodka przekąska.

• "Szkoła pamięta"

• Uczniowie oraz nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w akcji ,,Szkoła pamięta", której celem było zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią naszego miejsca, regionu, społeczności.

W ramach przedsięwzięcia odbyły się następujące działania:

- odwiedzanie miejsc pamięci, w tym pobliskiego cmentarza oraz figury tzw. "PIETY" postawionej w hołdzie młodym mieszkańcom wsi, ktorzy polegli na wojnie.

- palenie zniczy,

- wspominanie osób ważnych dla naszej miejscowości podczas lekcji wychowawczych oraz na lekcjach historii

• "Bohater ON"

• W październiku  uczniowie naszej szkoły po raz kolejny włączyli  w akcję „BohaterOn” - ogólnopolską kampanię mającą na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników powstania warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku.

Uczniowie klasy 8 uczestniczyli w lekcjach historii na temat powstania warszawskiego, których zwieńczeniem było wysłanie wirtualnych kartek do powstańców dziękując za poświęcenie i oddanie w słusznej sprawie.

Ty też możesz podziękować! Wejdź na stronę https://dumnizpowstancow.pl/ i dodaj swój wpis.

Napisz kilka (albo kilkanaście) słów od siebie do Powstańców Warszawskich, to one mają największą wartość. Możesz też dodać własne zdjęcie, grafikę lub rysunek albo nagrać film, w którym podziękujesz, wyrazisz uznanie czy refleksję na temat uczestników i wydarzeń, które miały miejsce w polskiej historii 79 lat temu. Akcja trwa do 30 listopada.

Cześć i chwała Bohaterom!

• Pasowanie na przedszkolaka

• W Oddziale Przedszkolnym odbyło się uroczyste PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA. Wszystkie dzieci zaprezentowały krótką część artystyczną dla przybyłych gości, mali artyści przedstawili piosenki, tańce i wiersze. Po występie nastąpił akt pasowania, podczas którego Pan Dyrektor dotknął ramienia każdego przedszkolaka ogromną kredką. Dla nowych przedszkolakówi było to wielkie przeżycie, zaś dla rodziców powód do dumy i zadowolenia ze swoich pociech.

• Wycieczka na sportowo

• Dziś klasy 5, 6 i 7 wzięły udział w wycieczce do Wrocławia. Naszym celem był park rozrywki. Podczas kilku godzin pobytu uczniowie skakali, zjeżdżali i wspinali się. Atrakcji  sportowych tego dnia było wiele...

• Dzień Edukacji Narodowej

• 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. Obchodzony jest w rocznicę powstania w 1773r. Komisji Edukacji Narodowej – pierwszego w Europie ministerstwa oświaty – która zajęła się reformowaniem szkolnictwa w Polsce.

Z tej okazji nasi uczniowie podziękowali wszystkim pracownikom szkoły pięknym występem artystycznym, a my dziękujemy wszystkim uczniom za pamięć o nas i życzenia. Dziękujemy również rodzicom za ogromne wsparcie i aktywność w szkole.

• VI edycja #Sprzątamy dla Polski

• Szkoła Podstawowa w Sobiałkowie jak co roku wzięła udział w jesiennej edycji akcji #Sprzatamy dla Polski. Akcja została objęta honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.