• Konkurs strażacki

• Dziś w siedzibie OSP w Sobiałkowie odbyły się eliminacje miejsko - gminnego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom".

W rywalzacji w trzech kategoriach brało udział 17 uczniów z gminy. Po rozwiązaniu pisemnego testu przystąpiono do sprawdzianu ze znajomości sprzętu gaśniczego. I tak nasi przedstawiciele zdobyli kolejno:

Kategoria: najmłodsi

I miejsce - Stanisław Hałdrzyński

II miejsce - Lena Jurdeczka

III miejsce - Amanda Bagińska

Kategoria: starsi

I miejsce - Antoni Matysiak

II miejsce - Szymon Kowalski

III miejsce - Piotr Durczewski

Szczególne podziękowania składamy Panu Jakubowi Kupczykowi za poświęcony czas i pomoc w przygotowaniu uczniów.

• Witaj Wiosno!

• Dziś pierwszy dzień wiosny, dlatego w uroczystym korowodzie ruszyliśmy z Zimową Panną Marzanną nad staw za Sobiałkowo.

• Dzień liczby π -święto matematyki w szkole

• Marzec jest miesiącem, w którym większą uwagę poświęcamy królowej nauk, czyli matematyce.

W tym czasie obchodzimy wiele świąt związanych z matematyką takich jak:
            -Dzień Polskiej Statystyki (9 marca),
            -Ogólnopolski Dzień Matematyki (12 marca).
            - Światowy Dzień Matematyki i urodziny liczby Pi (14 marca). Również 14 marca urodził się w Albert Einstein –wspaniały, wybitny uczony, laureat Nagrody Nobla, twórca teorii względności.
            -Tydzień Pieniądza 20 –26 marca.
            W naszej szkole w marcu klasy VI – VIII przyłączyły się do obchodów Dnia Matematyki pod hasłem: „Nie znasz liczby  π – nie policzysz pola okręgu". Uczniowie na początku obejrzeli prezentację o początkach historii powstania matematyki, a następnie przekonali się, że z matematyką można spotkać się wszędzie tj. nie tylko lekcja w szkole, ale w kuchni, na boisku piłkarskim, w aptece czy nawet u fryzjera. Na zakończenie zajęć
            w każdej klasie zorganizowano konkurs w jak najdłuższym zapamiętaniu kolejnych występujących po sobie liczb stałej „Pi” .
            Zwycięscom konkursu w każdej klasie serdecznie gratulujemy!!!

• Marcowa bajka terapeutyczna w przedszkolu

• Jak co miesiąc nasze przedszkolaki wysłuchały kolejną bajkę terapeutyczną pt. ”Wojtuś i jego miś”. Bajka  opowiadała o niezwykłych przygodach małego chłopca Wojtusia. Na początku bohater bajki nie liczył się z uczuciami innych ludzi, nie rozumiał, że jego niegrzeczne zachowanie może skrzywdzić innych.
            Dzięki tej bajce przedszkolaki kolejny raz przypomniały sobie o zasadach grzecznego zachowania, stosowania magicznych słów oraz o tym, że należy wszystkich dobrze traktować.
            Przedszkolakom dziękujemy za wysłuchanie bajki terapeutycznej.

• Spotkanie z technikiem lotnictwa

• Dziś w naszej szkole odbyło się spotkanie z chor. Mirosławem Stróżykiem, który na co dzień lata myśliwcami.

Wszystkie dzieci były pod ogromnym wrażeniem odpowiedzialnej pracy.

Bardzo dziękujęmy!