• Podziękowanie!

• Serdecznie dziękujemy przedszkolakom, uczniom klas 4-8 oraz rodzicom za ogromny wysiłek włożony w pozbieranie kasztanów! Zebraliście razem około 950kg.

Gratulujemy!!!

• Projekt Krokus

• Uczniowie klasy 8 posadzili cebulki żółtych krokusów, które zakwitną wiosną. Kwiaty symbolizują śmierć półtora miliona żydowskich dzieci oraz tysięcy dzieci innych narodowości, które zostały zamordowane w wyniku II wojny światowej i Holokaustu. Kolor żółty przypomina nam o gwieździe, którą Żydzi mieli obowiązek nosić w krajach pod rządami nazistów. Akcja odbywa się w ramach Projektu Irlandzkiego Towarzystwa Edukacji o Holokauście, które w Polsce propaguje Żydowskie Muzeum Galicja. Oprócz sadzenia kwiatów zaplanowane są lekcje o Holokauście oraz projekcja filmu.

• Aktywny dzień w przedszkolu...

• Dzisiaj przedszkolaki zapoznały się z kolejną bajką terapeutyczną: "Bajka o kolorach jesieni". Odbyły mini warsztaty z zasad ubioru jesienią oraz dzieci poznały warzywa i owoce zbierane jesienią. W kolejnej części dnia rozpoczęły temat: "Z czego powstaje chleb?" i tu aktywnie wszystkie dzieci wzięły udział w pieczeniu pysznych bułeczek.

• Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

• 29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ustanowione w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki i jest skierowane głównie do najmłodszych czytelników. Z tej okazji w naszym oddziale przedszkolnym przeczytano dzieciom wiersz Marii Konopnickiej pt. "STEFEK MURCZYMUCHA". Przedszkolakom bardzo spodobała się historia głównego bohatera, zwłaszcza, że wspólnie po jej usłyszeniu, rzucały cienie na ścianę, dowiedziały się kiedy cień jest większy a kiedy mniejszy. Była to dla nich świetna zabawa.