• Dzień Babci i Dziadka

• 26 stycznia na sali wiejskiej w Sobiałkowie odbył się uroczysty "Dzień Babci i Dziadka", który został przygotowany przez oddział przedszkolny. Dzieciaki pod czujnym okiem swoich pań zaprezentowały wiersze, piosenki oraz tańce. W wyjątkowej atmosferze, wnuczęta wspaniale wystąpiły przed bliskimi, następnie przedszkolaki zaprosiły babcie i dziadków na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców, aby w szczególny sposób okazać swoim bliskim szacunek i po raz kolejny podziękować za miłość, cierpliwość i zrozumienie.

• Konkurs wiedzy pożarniczej

• Dzisiaj w naszej szkole odbył się konkurs wiedzy pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". Był to etap szkolny podzielony na dwie kategorie: klasy I-IV oraz klasy V- VIII. Oto zwycięscy:

kategoria klas młodszych:

I miejsce - Stanisław Hałdrzyński

II miesjce - Lena Jurdeczka

III miejsce - Amanda Bagińska

kategoria klas starszych:

I miejsce - Szymon Kowalski

II miesjce - Antoni Matysiak

III miejsce - Piotr Durczewski

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

• Styczniowa bajka terapeutyczna w przedszkolu

• Wraz nadejściem Nowego Roku pojawiły się nowe pomysły na bajkę terapeutyczną w
            przedszkolu. Tym razem wybrano bajkę pt. „Zimowa nauczka”. Bajka przybliżyła
            przedszkolakom zasady ubioru zimą i bezpiecznego zachowania się podczas sportów
            zimowych oraz długo wyczekiwanych ferii zimowych.
            Na zakończenie zajęć dzieci wykonały ćwiczenie ruchowe – „zima – lato”.

• Powstanie Wielkopolskie

• "Żaden kraj nie może być szczęśliwy, dopóki nie jest wolny, a nie może być wolny, dopóki nie jest silny"

Ignacy Jan Paderewski

Powstanie wielkopolskie wybuchło 27 grudnia 1918 roku i było jedynym udanym zrywem niepodległościowym w naszej historii - doprowadziło do wyzwolenia spod władzy niemieckiej niemal całej Wielkopolski.

W czwartek 5 stycznia obchodziliśmy 104 rocznice wyzwolenia Miejskiej Górki spod zaboru niemieckiego. W tym dniu w Miejskiej Górce usunięto niemieckich urzędników i przystąpiono do tworzenia oddziału Straży Bezpieczeństwa.

W ramach obchodów Narodowego Dnia Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego uczniowie naszej szkoły uczcili pamięć o bohaterach, którzy walczyli o naszą niepodległość.

Uczniowie klasy 8 uczestniczyli w lekcjach historii na temat powstania wielkopolskiego, w czasie których omawiali przyczyny, przebieg i skutki powstańczego zrywu, analizowali plan powstania czy poznawali rodzaje uzbrojenia. Wykonali plakaty związane z walką wyzwoleńczą na ziemi rawickiej, ukazując najważniejsze momenty powstania.

Cześć Chwała Bohaterom!

• Jasełka

• 6 stycznia Orszak Trzech Króli zaprowadził mieszkańców Sobiałkowa na salę wiejską, gdzie odbyły się jasełka w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Sobiałkowie. Młodzi artyści pięknie przedstawili historię Narodzenia Jezusa. Następnie przedszkolaki zaśpiewały utwory związane z Objawieniem Pańskim a uczennice przedstawiły układ taneczny do utworu "Last Christmas". Po części artystycznej wszystkie dzieci otrzymały paczki od Świętego Mikołaj.